Подготовката на Англия за Евро 2024 претърпя неуспех със загуба от Исландия
Breaking News | 2024-06-07 | 23:59:19

Подготовката на Англия за Евро 2024 претърпя неуспех, тъй като загуби с 1-0 от Исландия в приятелски мач, в който Джон Стоунс бе принуден да напусне контузен в петък.

Стоунс не се завърна за второто полувреме на последния подгряващ мач на Англия за предстоящия турнир, след като нарани глезена си в началния етап на Уембли.

За да се усложни въпросът, отборът беше победен след бившия Фулъм играчът Йон Дагур Торстейнсон отбеляза в 12-ата минута.

Англия открива кампанията си за Евро 2024 срещу Сърбия в Гелзенкирхен една седмица в неделя.

Шотландия междувременно трябваше да се задоволи с равенство 2-2 с Финландия в последния си мач преди откриването на турнира срещу домакина Германия следващия петък.

Автогол на Арту Хосконен и Лорънс Шанкланд с глава даде преднина на шотландците с 2-0 след час на Хемпдън Парк, но те не можаха да се задържат.

Бенджамин Калман върна един назад и Оливър Антман изравни от дузпа пет минути преди края след фаул от ветеран вратар Крейг Гордън.

Германия ще се отправи към домакинството си след победа, след като паскал Грос с последен издих завърши завръщането срещу Гърция в Мьонхенгладбах.

Йоргос Масурас откри гола за гърците – които знаменито спечелиха Евро 2004, но не участваха това лято – но Кай Хаверц от Арсенал изравни след почивката и Грос спечели в 89-ата минута.

Полша победи Украйна с 3-1 в сблъсък във Варшава на два отбора, отиващи към Германия.

Всички голове дойдоха през първото полувреме с поляците – които ще се изправят срещу Холандия и Франция в турнира – състезавайки се напред чрез Себастиан Валукевич, Пьотр Зилински и Тарас Романчук през първия половин час, преди Артем Довбик да отговори.

Албания, която е в обезсърчаваща група с титулярите Италия, Испания и Хърватия, претендира вдигаща духа победа с 3-1 над Азербайджан. Недим Байрами им даде ранен аванс, а късните голове на Рей Манай и Казим Лачи го запечатаха преди утешителния резултат в 90-ата минута на Муса Гурбанли.

Чехия, чиито съперници в турнира включва Португалия, разби Малта със 7- 1 с два гола Моймир Читил сред техните голмайстори.

Подготовката на Румъния за група, която включва Белгия и Украйна, завърши с нулево равенство срещу Лихтенщайн в Букурещ.